Projekty

Biennale 2022

08.2022

Biennale 2022 to sześć artystycznych interwencji w industrialnej części Śródmieścia i na Grabówku, spotkania z twórczyniami i twórcami, dyskusje i pokazy filmowe.

Port

Techniczna, jak od linijki, przestrzeń z industrialną zabudową. Raczej nie przychodzi się tutaj spędzać czasu poza pracą, ale portowa panorama jest widoczna z wielu miejsc w mieście — także z mieszkalnego Grabówka.

Realizacja: Thonik

Materiał

Obiekty z recyklingu to nie jak kiedyś, produkty drugiej kategorii. Dają nowe możliwości i mają nową wartość estetyczną. Czy kiedyś zastąpią tradycyjne tworzywa rzeźbiarskie?

Realizacja: The New Raw

Tranzyt

Estetyka przelotówek, sznury ciężarówek, kolorystyka tablic drogowych kształtują miejski krajobraz w okolicy portu.

Realizacja: Feixen

Morze

W obrębie stoczni i portu docięte do potrzeb człowieka, ale na jego naturalnych brzegach można znaleźć materiały, które staną się składnikiem alternatywy dla tworzyw sztucznych.

Realizacja: Blanka Byrwa

Mieszkanie

Schronienie, odpoczynek, konsumpcja. Najmniej reprezentacyjne części osiedli mieszkalnych to te związane z odpadami, które produkujemy, ale sztuka publiczna może pojawiać się nawet w tak nieoczywistych miejscach.

Realizacja: Malwina Konopacka, Jacek Walesiak

Las

Otula mieszkalną część dzielnicy. To z jego głębi do terenów zajętych przez człowieka przychodzą w poszukiwaniu łatwego jedzenia dzikie zwierzęta.

Realizacja: Oliia Hordiienko


Więcej informacji o realizacjach, artystach i idei Biennale można znaleźć w broszurze.