Aktualności

Wodny świat na szkole

18.09.2023

Można już oglądać kolejną realizację Traffic Design. Mural projektu polskiej ilustratorki Gosi Herby został namalowany na ścianie Zespołu Szkół nr 6. Praca projektowa jest efektem rozmów ze szkolną społecznością oraz warsztatów z uczniami.

"Mural przedstawia dzieci bawiące się nad wodą. Jedno z nich wygrzewa się na kamieniu, drugie nurkuje. To symboliczny pomost pomiędzy ciszą (woda) a dźwiękiem (powietrze). Inspiracją dla mnie były także rysunki uczniów szkoły" – Gosia Herba, autorka projektu.

Gosia Herba jest autorką ilustracji prasowych, komercyjnych, większych form związanych z architekturą i wnętrzami, ale głównie specjalizuje się w ilustracji książkowej. Projektuje okładki, ilustruje i współtworzy książki dla dzieci. Jej prace publikowane są na całym świecie. Rysowała m.in. dla The New Yorker, The New York Times, Der Tagesspiegel, The Washington Post. Polscy czytelnicy znają ją z książek „Balonowa 5” czy „Van Dog”.

Projekt jest częścią działania realizowanego w ramach Asphalt Art fundacji Bloomberga i wkrótce zyska rozwinięcie w postaci dalszych działań mających zapewnić uczennicom i uczniom szkoły większy komfort korzystania z placówki.

Mural został wykonany przez artystów związanych z Traffic Design. Projekt sfinansowano ze środków Miasta Gdynia oraz Cavatina Group.