Aktualności

Szara strefa urbanistyki we Wrocławiu

27.09.2023

Zapraszamy na zorganizowaną przez SARP Wrocław - drugą, wrocławską odsłonę wystawy Filipa Kozarskiego, która pierwotnie została zrealizowana na tegoroczne Gdynia Design Days przez Traffic Design w Gdyni. Wystawę będzie można zobaczyć we wrocławskiej siedzibie SARP-u w ramach Festiwalu Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie.

Wernisaż // 28.09 godz. 17.00
Oprowadzanie kuratorskie // 30.09 godz. 14:30-15:30
Wystawa // 28.09-13.10


"Obrzeża. Szara strefa urbanistyki"

Szara strefa urbanistyki to wszystkie nieformalne, niepokojące, nielegalne, nieoczywiste, niejednoznaczne, niechciane, niedokończone, nieładne, nieopłacalne, niepotrzebne, niepraktyczne, nietrwałe, nieracjonalne, nieprofesjonalne, nierokujące i nielubiane procesy oraz zjawiska, które tworzą przestrzeń miejską - w strefie urbanistycznej, architektonicznej i kulturowej.

To, między innymi, takie rzeczy jak ogródki działkowe, graffiti, deskorolka, pustostany, miejsca opuszczone i tymczasowe, miejsca nieformalnych spotkań, miejsca i rzeczy z poprzedniej epoki, np. bary czy nierentowne już usługi, rzeczy wykonane odręcznie, dzika miejska przyroda. To rzeczy autentyczne, oddolne, analogowe, lokalne, swojskie i szczere, które tworzą miejsca nieformalne, składają się na atmosferę miasta. Obrzeża to szkice, rysunki, rzeczy i pomysły mniej lub bardziej związane z tematem.

Na wystawę składają się elementy zaprojektowane przez Filipa Kozarskiego oraz prace zaproszonych przez niego twórców, wśród których znaleźli się: Jerzy Gruchot, Houze, B.Trip, Tomasz Kaczyński, Serwis Pomorski, Sainer oraz Jay Pop.

Wystawę można oglądać w dniach:
28.09-13.10.2023, od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00-16:00 oraz w festiwalowy weekend (30.09-1.10) od 13:00 do 16:00.

MIASTOmovie x Traffic Design x SARP Wrocław