Aktualności

Finisaż wystawy Momento - Artist Talk

22.09.2023

Zapraszamy na finisaż wystawy MEMENTO Viniciusa Libardoni w Traffic Design. Zamknięcie wystawy poprzedzi oprowadzanie kuratorskie i spotkanie z artystą oraz prezentacja filmu dokumentalnego o procesie powstawania zgromadzonych na wystawie prac.

– „Memento” pozwala prześledzić, jak na przestrzeni dekad ewoluowała dyskusja dotycząca zarządzania spuścizną powojennej polskiej myśli architektonicznej – wskazuje kurator wystawy Kuba Żary. Osiem przywołanych na ekspozycji obiektów architektonicznych to osiem zupełnie różnych historii – w niektórych przypadkach ich wyburzenia bądź przebudowy odbywały się w całkowitej ciszy, w innych towarzyszyły im już głośne protesty.

Oprowadzanie kuratorskie połączone z Artist Talk z udziałem Viniciusa Libardoniego oraz kuratora Kuby Żarego, będzie okazją do zadania pytań o niezwykły proces twórczy, w wyniku którego powstały monumentalne betonowe rzeźby przedstawiające dziedzictwo polskiej architektury powojennego modernizmu. Dziedzictwo, które w swojej oryginalnej formie zostało bezpowrotnie utracone.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Exercising Modernity realizowanego przez Pilecki-Institut Berlin w partnerstwie z Traffic Design Gdynia oraz Weekendem Architektury.

Organizatorzy:
Pilecki-Instutut Berlin
ARG
Weekend architektury