Realizacje


Modernizacja jaźni

Modernizacja jaźni

Threedotstype × Oskar Zięta
ul. Żeromskiego 26–31 (łącznik)

Zażółć gęślą jaźń. Możemy to sobie jakoś wyobrazić, że nasza jaźń, moja wewnętrzna istota, pod wpływem grania na gęślach, poczuje się trochę zażółcona, ale czy tylko kolorem? Tak profesor Bralczyk próbował rozwikłać sens tego krótkiego, naszpikowanego polskimi znakami diakry­tycznymi, zdania, na którym twórcy fontów prezentują wygląd krojów pisma dostosowanych do naszego języka.

Typograf Marian Misiak (Threedotstype) i projektant procesu technologicznego, Oskar Zięta, nadmuchali wspólnie cały alfabet. Nasze jaźnie są tym zachwycone, dlatego w tym roku pozdrawiamy Gdynię, najbardziej polskim zdaniem wykonanym w technologii FiDU.

Modernizacja falowa

Modernizacja falowa

UVMW
ul. Zygmunta Augusta 2

Rozrzeźbiona gresem fasada imituje taflę wody. Warszawskie studio UVMW czerpie w tym projekcie inspirację z polskich mozaik i abstrakcyjnych murali z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a zaprojekto­wana kompozycja nawiązuje do dynamicznych kształtów budujących wyimaginowane światy i przestrzenie.

Efekt ruchu zostanie uzyskany poprzez użycie wyłącznie białych kafli Ceramiki Paradyż o zróżnicowanych grubościach i fakturze powierzchni.

Modernizacja kreślona

Modernizacja kreślona

Seikon
ul. Mściwoja 9

Charakterystyczne dla gdyńskiego streetartowca se­kwencje linii zostaną wpisane w podziały fasady. Styl Seikona zestawimy ze zmodyfikowaną techniką sgraffito, czyli rysunku w tynku. Praca zostanie podświetlona, co wraz z mienieniem się, typowym dla zastosowanego materiału, da niezwykły efekt wizualny.

Projekt artystyczny stanie się częścią całościowej modernizacji budynku zawierającej elementy cyfrowe i interaktywne.

Modernizacja szyldowa

Modernizacja szyldowa

SYFON STUDIO
Bar mleczny Słoneczny ul. Abrahama 60

Pożegnajcie słoneczko w czapce marynarza. Kultowy „mleczak” zyska całkiem nową zewnętrzną identyfikację wizualną, dzięki duetowi Uli i Filipa Tofilów. Nie spo­dziewajcie się jednak rozsądnych i wyważonych ruchów. Studio Syfon nie boi się wyzwań i odważnych decyzji projektowych. Oprócz innych elementów identyfikują­cych lokal, Słoneczny rozbłyśnie również nowym neonem.

O tym, jak powstawał projekt identyfikacji, współgra­jący z, jak mówią Tofile, tradycją tworzenia oznaczeń w tego typu przybytkach uciech kulinarnych, dowiecie się podczas spotkania z projektantami połączonego z wyjątkowym menu degustacyjnym.

Modernizacja duchowa

Modernizacja duchowa

Vera King × Mikołaj Sałek
Różne lokalizacje

Zwracacie czasem uwagę na widoczne na ścianach bu­dynków kratki wentylacyjne? Vera King i Mikołaj Sałek uznali, że mogą one identyfikować miejskie duchy. W tym roku zobaczycie nie tylko niezwykłe połączenie ilustra­cji i metaloplastyki w użytkowej funkcji wentylacji, ale także ducha, a właściwie całą ich gromadę: Gwizducha, Podszeptucha, Wielkoducha…

Sprawdźcie, jak dobrze znacie te miejskie stwory, biorąc udział w poświęconej kratkom grze miejskiej.

Modernizacja światła

Modernizacja światła

Jacek Wielebski
ul. Mściwoja i ul. Zgody

Lampy to jeden z elementów, który nazywamy miejską biżuterią. Po zmroku dają światło, ale również za dnia mogą ożywiać przestrzeń, budować atmosferę miejsca i identyfikować budynek. Lampy przy wejściach do klatek schodowych są również często nośnikiem informacji o nazwie lokalu, ulicy, numerze domu. Zobaczcie projekt, który rozświetli drogę do kilku miejskich lokalizacji.

Modernizacja fasadowa

Modernizacja fasadowa

Jacek Rudzki
ul. Świętego Wojciecha 9

Projekt realizowany przez Znajomego Grafika wpisuje się w naszą filozofię wydobywania budynków z opresji paste­lowych fasad i zwariowanych kształtów. Rudzki stworzy mural, który przez zastosowanie dyskretnych wzorów graficznych podkreśli podziały bryły, jednocześnie wy­gaszając jej kolorystykę.

Jednym z ważnych aspektów, który rozważamy podczas naszej pracy, jest potrzeba indywidualizmu wśród miesz­kańców i to jak pogodzić ją z pragnieniem estetycznej spójności. Projekt Rudzkiego, wprowadzając minimali­ styczne wzory i symbole, pokazuje, jak można dążyć do dobrego kompromisu.