Kiedy:
20 grudnia 2013 – 21 grudnia 2013

Zobacz na FB

Pierwsze warszaty z sitodruku

Sitodruk jest idealną formą zajęć artystycznych, ponieważ w kompleksowy sposób uczy bardzo wielu aspektów działań plastycznych. Począwszy od rysunku i malarstwa, poprzez edycję projektów w programach graficznych, naukę naświetlania klisz i negatywów charakterystycznych dla fotografii oraz drukowanie projektów w wielu egzemplarzach na różnych nośnikach i materiałach.

Tematy poruszone w trakcie warsztatów to:
1. Zapoznanie się z technologią sitodruku, poznanie jej specyfiki oraz całego przekroju różnych rodzajów realizacji możliwych do wykonania w tej technice
2. Nauka odpowiedniego przygotowania projektów pod wykonanie pracy sitodrukowej. Nauczenie poprawnego sposobu myślenia o projekcie oraz wykorzystywania odpowiednich środków plastycznych umożliwiających jego stworzenie. Poruszana tu będą tematy kompozycji, waloru, kolorystyki oraz struktury rysunku.
3. Poznanie poszczególnych kroków wykonywania pracy sitodrukowej:
* wspólne przygotowywanie projektów oraz przetwarzanie ich w komputerze na klisze sitodrukowe - nauka o punktach rastrowych
* naświetlania prac na siatkę pokrytą emulsją światłoczuła - nauka o negatywie, pozytywie i kliszach
* przygotowywanie oraz mieszanie farb z pigmentów w celu uzyskania założonego koloru - nauka o kolorach podstawowych, pochodnych i mieszaniu barw.
* drukowanie autorskich prac na papierze, torbach ekologicznych oraz koszulkach