Kiedy:
12 października 2017 – 12 października 2017

Zobacz na FB

Dowody Zbrodni: wystawa + dyskusja

Zapraszamy na przejściową edycję Traffic Design 6.5, która jest jednocześnie podsumowaniem naszych dotychczasowych działań i zapowiedzią kolejnych edycji w nowej formule biennale. 

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentujemy metaloplastyczną realizację artystyczną, spotkamy się z Wami, podczas dyskusji o sztuce w przestrzeni modernistycznego miasta. Otworzymy również wystawę, będącą zbiorem inspiracji naszych działań na kolejne lata. 

18:00 DYSKUSJA

Panel przybierze formę prezentacji przygotowanych przez zaproszonych przez nas gości zakończonych wspólną rozmową.

dr Monika Wróbel - Miejsce sztuki współczesnej w przestrzeni miasta
Maciej Bychowski - Otwarta Galeria. Formy Przestrzenne w Elblągu
T.B.A - Dekoracje i detal w architekturze modernistycznej

20:00 WERNISAŻ WYSTAWY DOWODY ZBRODNI

Podczas wystawy zaprezentujemy artystyczną fotografię modernistycznych dekoracji z całej Polski, których przykłady zebrali Jacek Wielebski i Rafał Kołsut.

Pomimo programowej rezygnacji z ornamentu, architektura modernistyczna nie wyrzekła się zdobień i choć modernizm nazywany jest stylem międzynarodowym, to zróżnicowanie także na poziomie dekoracji widać nawet w skali kraju. 

Gromadząc przykłady ornamentu, szukamy również inspiracji do kolejnych działań festiwalowych. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie jak projektować elementy użytkowe i dekoracyjne, z jakich środków korzystać, by wciąż dobrze wpisywać się w estetykę modernizmu. Zebrany materiał chcemy przekazać artystom jako surowiec do twórczego przekształcania, by jak w soczewce, w Gdyni móc rozwijać i realizować sztukę i design według klucza modernistów. 


Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Gdynia.