Gdzie:
Tubaza

Kiedy:
23 czerwca 2016

Zobacz na FB

Debata „Archi detal a tożsamość miasta”

W tym roku Festiwal Traffic Design vol. 6 wykonał zwrot w kierunku metaloplastyki i małych elementów, które wpływają na nasz odbiór przestrzeni publicznej. Dlatego 23 czerwca zapraszamy serdecznie do Wozowni na debatę o tym, jak detal architektoniczny kształtuje tożsamość miasta.

Tego dnia chcielibyśmy poruszyć kilka ważnych tematów np. czym jest tożsamość miasta - co na nią wpływa, jak się ona kształtuje? Chcemy także zapytać o obecną sytuację w Polsce - jak traktowany jest detal? Dlaczego w ostatnich miesiącach architektura staje się tematem rozmów coraz szerszych środowisk? Jakie grupy interesu kształtują debatę o przestrzeni publicznej? Co powinien o architekturze i tożsamości wiedzieć mieszkaniec, polityk, deweloper czy aktywista? Czy zbliża się moment krytyczny, kiedy polskie miasta zaczynają być coraz bardziej zunifikowane? 

Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiedzą nasi szanowni goście:

Jacek Dominiczak - architekt i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się teorią i metodologią projektowania dialogicznego. Jest autorem koncepcji Przestrzeni Dialogicznej oraz Kodu Tożsamości Lokalnej – narzędzia projektowania miejskiej przestrzeni kulturowej.

Ewa Zielińska - Socjolożka, współzałożycielka Stowarzyszenia Kulturotworczego Miastodwa, które działa na styku badań społecznych i różnych dziedzin projektowania.

Krzysztof Polkowski - nowy rektor gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, artysta wizualny, nauczyciel akademicki, kurator wystaw i aktywista społeczny.

Jacek Wielebski - grafik, street artowiec, założyciel i kurator StowarzyszeniaTraffic Design. Współtwórca trójmiejskiego kolektywu projektowego - Typy, entuzjasta projektowania dla przestrzeni publicznej i społecznej odpowiedzialności dizajnu.

Spotkanie poprowadzi Sebastian Frąckiewicz - dziennikarz kulturalny, copywriter, stały współpracownik Polityka. Autor dwóch książek - zbiorów wywiadów: " Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce" (Poznań 2015) oraz "Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce". Stypendysta Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014.

Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Gdynia.

Galeria

RAW_3232.jpg

RAW_3246.jpg

RAW_3235.jpg

RAW_3251.jpg

RAW_3262.jpg

RAW_3256.jpg