Festiwal Traffic Design 2016


Wydarzenia festiwalu

Co w 2016 roku

Podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Traffic Design zwróciliśmy się w stronę miejskiego detalu: zajrzeliśmy do kratki ściekowej, weszliśmy w bramy kamienic, z wyciągniętą dłonią szybkim krokiem przeszliśmy wzdłuż ogrodzeń. Stworzyliśmy miejskie ozdoby w formie reliefów i rzeźb, nie rezygnując jednocześnie z malarstwa wielkoformatowego.

Wraz z zaproszonymi artystami chcieliśmy pielęgnować i tworzyć elementy stanowiące tożsamość wizualną miasta. Przyjrzeliśmy się temu, co w miejskiej przestrzeni jest graficzne i unikatowe, a jednocześnie powtarzalne, ze względu na swoją funkcję. Tak, jak kiedyś sięgnęliśmy po mural, dziś odkryliśmy na nowo relief czy metaloplastykę. Znaleźliśmy nowy sens i dopisaliśmy się do zastanej miejskiej infrastruktury.

Dojrzeliśmy również do tego, by kontestować własne działania, dlatego dwie prace z lat ubiegłych zastąpiły nowe murale, lepiej, naszym zdaniem, wpisujące się w architektoniczny kontekst i charakter miasta.

Festiwal Traffic Design 2016  mówił o miejscach, w które nie zagląda się na co dzień, o sensach, których nie odczytujemy przemierzając ulice, o metalu i o detalu.

Twórcy