Aktualności

Traffic Design w Oliwie

18.11.2018

W ramach 10 edycji „Narracji” Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto i Traffic Design przekształcają oliwską ulice Schopenhauera w ulicę do życia.

Widzimy tę maleńką ulicę jako miejsce codziennych spotkań mieszkańców. Obok Ratusza Kultury i targowiska, stworzy ona w przyszłości swoisty salon Oliwy. Lokalnie działający przedsiębiorcy i mieszkańcy pracują razem z nami nad stworzeniem przyjaznej mieszkańcom przestrzeni a ten projekt to zapowiedź tego czym ta ulica może się stać w przyszłości.

Inicjatywa Miasto, pomysłodawca projektu, prowadzi działania na rzecz przekształcenia ulicy Schopenhauera. Obok sfinansowania szyldów i odmalowania budynków pracujemy nad tym, by pokazać wszystkim potencjał tej przestrzeni.

Traffic Design, stworzył na ulicy Schopenhauera 5 szyldów dla przedsiębiorców. Nową zewnętrzną identyfikację wizualną otrzymały: sklep z używaną odzieżą, zakład fryzjerski, serwis komputerowy, lokal gastronomiczny i sklep spożywczy. Do udziału w akcji zaproszeni zostali trzej projektanci: Gregor Gonsior, Dominik Robak i Mateusz Żywicki.

Wszystkie szyldy zostały namalowane na elewacjach. Jest to rozwiązanie tradycyjne, eleganckie i jednocześnie dobrze pasuje do oliwskiej architektury i klimatu dzielnicy.

Projekt współfinansowany jest przez firmę SKANSKA.